Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

www.iprostejov.cz: O prodeji městských pozemků rozhodne Manthellan

Článek O prodeji městských pozemků rozhodne Manthellan byl zveřejněn 6. 8. 2012 na webu www.iprostějov.cz

Prostějov - Město ztratilo kontrolu nad svými pozemky třetí etapy v místě, kde má stavět Manthellan. Nejde tedy jen o posun termínu do konce září, kdy se může město rozhodnout, zda prodat, nebo ne. Rozhodovat už bude developer. Není tedy pravděpodobné, že by zde vyrostl kulturní sál nebo tržnice. Pokud by se tak stalo, v krajním případě by Manthellan podle opozičního zastupitele Aleše Matyáška mohl získat příslušné pozemky možná i zadarmo.

„Chceme se seznámit se studií Manthellanu. Je v ní zahrnuta výstavba kulturního centra?" dotazoval se nedávno zastupitel Aleš Matyášek. Na odpověď prvního náměstka primátora Jiřího Pospíšila, že nikoliv, reagoval: „To mě překvapuje. Usnesení zastupitelstva je platné, tuším, jsme ho nezměnili." Zeptali jsme se mluvčí magistrátu Jany Gáborové. „Pokud je mi známo, platné je usnesení, kterým zastupitelé schválili text smlouvy o smlouvách budoucích - v červnu 2010." Tomu Aleš Matyášek oponoval: „Platné je usnesení zastupitelstva ze dne 4. listopadu 2008, které zadalo podmínky k záměru prodat nemovitosti v centru města. V návrhu je kulturní centrum situováno na pozemku mezi Komenskou a Wolkerovou ulicí - tedy na pozemcích první a druhé etapy. O tom, že bude kulturní centrum na pozemcích třetí etapy, mělo město možnost rozhodnout do konce roku 2011 na základě studie, která však přes naše urgence nebyla nikdy zadána. Termín možného rozhodnutí tak marně propadl."

Číst dál: www.iprostejov.cz: O prodeji městských pozemků rozhodne Manthellan

www.iprostejov.cz: Galva po šesti letech: zkolaudovaný plot a zadlužený pozemek

Článek Galva po šesti letech: zkolaudovaný plot a zadlužený pozemek byl zveřejněn 27. 7. 2012 na webu www.iprostějov.cz

Prostějov - Firma Galva nebyla schopná za šest let na pozemku v průmyslové zóně postavit provozovnu. Jelikož město eviduje sedm potenciálních nových investorů a nemá jim z hlediska jiných pozemků co nabídnout, rozhodovalo na mimořádném zasedání zastupitelů o využití předkupního práva. Situaci ovšem komplikuje to, že Galva si (pozn. red.: Není to první případ.) zřídila na pozemek zástavní právo kvůli úvěru. Podivné je to, že zatímco v červnu společnost sama město k využití překupního práva vybídla, těsně před úterním zastupitelstvem své stanovisko obrátila přesně opačným směrem.

Číst dál: www.iprostejov.cz: Galva po šesti letech: zkolaudovaný plot a zadlužený pozemek

www.iprostejov.cz: Právník nevýhodnou smlouvu podepsat nedoporučil

Článek Právník nevýhodnou smlouvu podepsat nedoporučil byl zveřejněn 9. 5. 2012 na webu www.iprostejov.cz

Prostějov - Mimořádné zasedání zastupitelů před pár dny odhalilo, že ohledně tolik diskutované smlouvy mezi městem a Manthellanem existuje právní analýza olomoucké advokátní kanceláře, kterou si město v roce 2010 objednalo, zaplatilo za ni 15 tisíc, ale jejími závěry se neřídilo! Výsledkem byl podpis smlouvy v neprospěch města.

Klub zastupitelů za TOP09 předložil dokument, který dokazuje, že v době procesu jednání a schvalování smlouvy se společností Manthellan uzavřelo město Prostějov smlouvu o právní pomoci s olomouckou advokátní kanceláří. „Právník předal městu závažné připomínky k navržené smlouvě, tyto ovšem nebyly zakomponovány, proto nedoporučil smlouvu s Manthellanem podepsat. Proto vyzýváme členy rady, kteří byli členy tehdejší rady města, aby se k celé záležitosti vyjádřili," konstatoval zastupitel Aleš Matyášek a dokument adresovaný tehdejšímu místostarostovi Pavlu Drmolovi přečetl.

Číst dál: www.iprostejov.cz: Právník nevýhodnou smlouvu podepsat nedoporučil