Slogan

  • TOP09 Prostějov na Facebooku
  • RSS kanál TOP09 Prostějov

Ohlédnutí za letními prázdninami

Blíží se konec prázdnin a kromě mimořádného zastupitelstva na konci července je hladina prostějovské politické přehrady docela klidná. Vypadá to, jakoby takovou jedinou prázdninovou přeháňkou byl trapas s lístky na operní koncert. Ne, ani k němu se nechci vyjadřovat. Jsem rád, že se v našem městě taková akce bude konat a jsem jen rozpačitý z jejího managementu směrem k těm nejdůležitějším - divákům.

Uprostřed července jsme s dětmi z plaveckého oddílu absolvovali každoroční letní tábor. Letos jsme oslavili 30 let od jeho prvního ročníku pořádným závěrečným celodenním lijákem. Nedovedu spočítat, kolik dětí  již na louce v Boršově u Moravské Třebové běhalo, jedlo, spalo, probouzelo se do slunečných, deštivých i mlžných rán. Není to tak důležité. Důležité je, že fenomén takových táborů na loukách pod stany, na vodách nebo v lesích  existuje a že se najdou nadšenci, kteří je provozují. V dnešní době již není zcela samozřejmé takto trávit značnou část dovolené. A tak patří velký dík všem, kteří se takto, ale i jinými formami, rozhodnou prožít s dětmi část jejich prázdnin. Díky všem těm vedoucím, náčelníkům, instruktorům, kuchařům, trenérům, skautům, orlům, sokolům, vodákům a dalším, kteří se snaží v rámci volného času pomoci z našich dětí něco vykřesat a něco ze sebe sama jim předat. Věřím, že až oni nebudou moci, ponesou štafetu jejich práce právě někteří z jejich současných svěřenců dál.V tom je ten veliký smysl. Kdyby to současní nadšenci a dobrovolníci nedělali, bude to konec jednoho fenoménu našeho života.

Možná si ani neuvědomujeme, že od dob Jaroslava Foglara jde o dědictví vpravdě národní, které má svou cenu a svou hodnotu. Jen si ji možná neuvědomujeme, neboť je pořád ještě součástí našeho života. A to je dobře.

I když pod hladinou tohoto prázdninového klidu cítím i sám prožívám zrod volebního vulkánu, který na sebe zcela jistě po prázdninách upozorní s plnou silou, teď se raději vraťme, ještě alespoň na chvíli, do Prázdninova s pohledem kousek nad Prostějov, na Plumlovskou přehradu. Je krásné po tolika letech tam opět vidět plachetnice s větrem v plachtách. Jakoby si za ta léta bezvodí odpočinuly a s plnou vervou se pustily opět do své plavby.

I nám skončí letošní období pracovního bezvodí a vyplujeme opět kus dál k plavbám na řekách našich osudů. K tomu Vám, přátelé, za všechny zastupitele TOP09, přeji v poprázdninovém období dobrý vítr i dobrou vodu.

Aleš Matyášek, předseda klubu zastupitelů za TOP09