Slogan

 • TOP09 Prostějov na Facebooku
 • RSS kanál TOP09 Prostějov

Kalendář událostí

Komunální volby

pátek, 10. říjen 2014, 14:00 - 22:00

Vážení voliči, představili jsme vám naše kandidáty Kandidátka i Volební program. Nyní je to na vás!

Jak volit do zastupitelstva

Při volbách do zastupitelstva města Prostějova obdržíte jediný volební lístek, na kterém budou uvedeny všechny kandidující strany. Strana, která chce mít svoje kandidáty v zastupitelstvu, musí získat minimálně 5 % hlasů z celkového počtu platných hlasů. Volit můžete následujícími způsoby:

 1. Označit křížkem ve čtverečku v záhlaví sloupce pouze jednu volební stranu. Tím dáte hlas všem kandidátům této volební strany v pořadí dle hlasovacího lístku.
  Tento způsob je nejefektivnější a zároveň nejlépe podpoříte kandidátku TOP 09 a nezávislí Prostějované, která tak získá 35 hlasů, pro každého kandidáta jeden.
 2. Označit ve čtverečcích před jmény kandidátů křížkem toho kandidáta, pro kterého hlasujete, a to z kterékoliv volební strany. Nejvýše je možné označit 35 kandidátů, tj. počet členů zastupitelstva v Prostějově.
  Každý z označených kandidátů napříč politickými stranami dostane po jednom hlasu.
 3. Oba způsoby kombinovat a to tak, že lze označit křížkem jednu volební stranu a dále v rámečku před jménem kandidáty jiných stran.
  Každý z označených kandidátů dostane po jednom hlasu a označená strana dostane zbytek do 35, který se rozdělí mezi kandidáty prvními v pořadí kandidátky.

Zpět

JEvents v2.2.7   Copyright © 2006-2012

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich